Dobry tłumacz rumuński, jaki???

Dobry tłumacz rumuński, jaki???

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu w mieście widziałam bilbord z napisem tłumacz przysięgły rumuńskiego. Możecie powiedzieć czym zajmuje się taka osoba i kto najczęściej korzysta z wykonywanych przez nią usług?

hubercikk6

Posty: 12

 
W Polsce jest przesyt osób ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego, brakuje lecz fachowców od rumuńskiego czy chorwackiego. Wobec tego też tłumacz języka rumuńskiego w naszym kraju ma tak dużo pracy.

Przykładem może być http://www.tlumaczeniarumunski.pl, gdzie ja zlecam swoje przekłady.

Babeczka

Posty: 20

 
W Rumunii byłam dwa lata temu. Bardzo zaciekawił mnie ten kraj. Fascynująca jest ta jego dzikość. A wybór celu wycieczki zaproponował mi bliski znajomy, tłumacz języka rumuńskiego. Za rok jadę jeszcze raz.

Nowe-Torby

Posty: 21

 
Moja siostra od podstawówki chodziła na dodatkowe zajęcia z nauki francuskiego. W szkole średniej zajarała się rumuńskim. W tym kierunku zrobiła też sobie studia. Dziś pracuje jako tłumacz języka rumuńskiego i radzi sobie całkiem nieźle. Cały czas powtarza, że rumuński to jeden z łatwiejszych języków.

tomalix

Posty: 13

 
Zarobki tłumacza zależne są od typu wykonywanych zadań oraz miasta, w którym świadczy swoje usługi. Trudno bowiem zestawić zarobki tłumacza rumuńskiego z warszawy z tym, który tłumaczenia przygotowuje dla mieszkańców Pułtuska, nie umniejszając nikomu.

azBee

Posty: 15

 
Zarobki tłumacza zależne są od typu wykonywanych zadań oraz miasta, w którym świadczy swoje usługi. Trudno albowiem zestawić zarobki tłumacza rumuńskiego z warszawy z tym, który tłumaczenia przygotowuje dla mieszkańców Pułtuska, nie umniejszając nikomu.

agapod17

Posty: 23

 
Sądzę, iż każdy dobry tłumacz rumuński powinien cały czas się szkolić, biorąc udział w różnego rodzaju konferencjach, nie wspominając już o regularnym czytaniu czasopism i książek napisanych w tym języku.

korasek

Posty: 14

 
Zapotrzebowanie na tłumaczy widoczne było zawsze. Są to przecież bardzo wykształceni ludzie. Nie dziwię się więc, że tłumacz rumuński w warszawie ma tyle zleceń. W tym języku brakuje nam translatorów.

Blitz55

Posty: 22